2013

      Iluzjonista Tomasz Sadowski w WTZ
20 grudnia odwiedził nasz warsztat znany Iluzjonista Tomasz Sadowski. Byliśmy świadkami niesamowitego pokazu magii, sztuczek i iluzji. Większość uczestników miało okazję nieźle się ubawić i mieć okazję stanąć przed widownią
w roli czarodzieja i pokazać parę sztuczek.

 Wspólne pieczenie ciastek WTZ-DPS
19 grudnia zostalismy zaproszeni do do zaprzyjaźnionej placówki DPS „Spokojna przystań” w Garbarach na przedświąteczne pieczenie ciasteczek na stół wigilijny nadchodzącego Bożego Narodzenia. Wszyscy byli zadowoleni z dekorowania, a następnie kosztowania wspólnych wypieków.

 Spotkanie przedświąteczne Boże Narodzenie 2013
Jak co roku w naszym Warsztacie odbyło się spotkanie przedświąteczne. Uczestnicy z pracowni gospodarstwa domowego przygotowali kilka tradycyjnych potraw wigilijnych.Na uroczystość przybyli zaproszeni goście: dziekan okręgu Gródeckiego ks. mitrat Jan Jaroszuk, burmistrz Michałowa Marek Nazarko, nadleśniczy Andrzej Gołombiewski oraz wolontariusze z Uniwersytetu Białostockiego na czele z opiekunem dr Tomaszem Sosnowskim. Wspólnie przy stole śpiewano kkolędy. Atmosfera była bardzo rodzinna, sprzyjająca integracji oraz zaciśnięciu więzi między obecnymi. Podczas uroczystości padło wiele ciepłych słów i życzeń. Uczestnicy otrzymali od burmistrza słodkie upaminki.Seminarium Naukowe pod hasłem „Otwórz się i pomagaj”
09 grudnia nasz warsztat uczestniczył w Seminarium Naukowym pod hasłem „Otwórz się i pomagaj”, zorganizowanym przez Koło Naukowe Młodych Wolontariuszy, Zakład Pedagogiki Społecznej orazWydział Pedagogiki i Psychologii Uniwersytetu w Białymstoku. Kilkoro naszych uczestników przygotowało występ artystyczny, natępnie kierownik warsztatu Ks. Jarosław Szczerbacz opowiedział o powstaniu i działaniu Warsztatu prezentując pokaz multimedialny za zdjęciami z całego okresu funkcjonowania WTZ.Światowy Dzień Wolontariatu

Z okazji światowego dnia wolontariatu 5 grudnia uczniowie Zespołu Szkół w Michałowie spędzili czas wraz z naszymi uczestnikami robiąc pocztówki z Życzeniami Swiątecznymi. Na koniec zorganizowaliśmy pokaz filmów z różnych imprez, w których młodzi wolontariusze uczestniczyli.
Dziękujemy wam z całego serca.
                                          Warsztat terapii Zajęciowej

 Wystawa Ikon w Michałowskiej Pracowni Filmu, Dźwięku i Fotografii
Nasi uczestnicy odwiedzili muzeum w Michałowie PFDF, gdzie wystawiane były ikony artysty Michała Piekarskiego z Lewkowa Starego.

 


II Przegląd Pieśni Patriotycznej „Jestem Polakiem” w Szumowie
21 XI już po raz drugi nasi uczestnicy wzięli udział w Przeglądzie zorganizowanym przez Warsztat Terapii Zajęciowej Zgromadzenia Sióstr Służek NMPN w Szumowie. Cała impreza odbyła się w Gminnym Ośrodku Kultury.
Grupa wokalna w siedmioosobowym składzie:
Anna Sołowiej,
Dorota Gontarz,
Mateusz Tołwiński,
Marek Leończuk,
Artur Wysocki,
Marek Porębski

przygotowała dwie pieśni patrioryczne pt. „Hej, hej ułani” oraz „Rozkwitały pęki białych róż”. Nasz występ oceniono bardzo dobrze, za co artyści otrzymali gromkie brawa. Na koniec wręczono wyróżnienia oraz nagrody rzeczowe wraz z dyplomami.Przedstawienie Zespołu Szkół w Michałowie
20 listopada odwiedziła nas po raz kolejny młodzież z Zespołu Szkół w Michałowie, rozbawiając naszych uczestników zabawnymi i śmiesznymi skeczami własnego autorstwa. Tego typu spotkania zawsze cieszą się dużym zainteresowaniem.

 


III Podlaski Przegląd Poezji Śpiewanej „Jesień Poezją Malowana” w Krynkach
W dniu 26 października podopieczni naszej placówki wzięli udział w III Podlaskim Przeglądzie Poezji Śpiewanej, który odbył się w Gminnym Ośrodku Kultury w Krynkach pod nazwą „Jesień Poezją Malowana”. Organizatorem przeglądu było stowarzyszenie na rzecz osób niepełnosprawnych i wykluczonych społecznie „DRABINA”, a współfinansował go Regionalny Ośrodek Polityki Społecznej (ROPS) w Białymstoku. Uczestnicy naszego Warsztatu w składzie: Marek Porębski, Artur Wysocki oraz Mateusz Tołwiński wraz z instruktorem Joanną Łakiel-Syczewską, przygotowali dwa utwory pt.: „Moja Miłość Największa”, autorstwa Michała Bajora oraz „Będziesz Moją Panią”, autorstwa Marka Grechuty. Za ich wykonanie na przeglądzie nasi podopieczni zajęli pierwsze miejsce w swojej kategorii, za co otrzymali dyplomy oraz nagrody rzeczowe.


II Turniej Tenisa Stołowego w WTZ Nowa Wola


Cały turniej trwał około trzech godzin, rywalizacja była zacięta, poziom wysoki, a zawodnicy swymi umiejętnościami niejednokrotnie zadziwiali widzów. 17 października 2013 roku zorganizowaliśmy już drugi Turniej Tenisa Stołowego, tym razem ze względu na duże zainteresowanie, rozgrywki odbyły się na sali gimnastycznej w Zespole Szkół w Michałowie. W turnieju udział wzięły następujące placówki:

Dom Pomocy Społecznej w Garbarach, WTZ Ogrodniczki, WTZ Hajnówka, WTZ Kolno oraz WTZ Nowa Wola.

Po skończonych rozgrywkach kierownik WTZ w Nowej Woli wraz z Dyrekcją ZS w Michałowie rozdali dyplomy oraz zaprosili na gorący poczęstunek i zabawę taneczną, która odbyła się w „Gospodzie” – Zajazd w Michałowie.

      


Wystawa naszych prac w Galerii im. Tamary Sołoniewicz w Narewce

W dniu 11.10.2013 odbyła się wystawa prac wykonanych przez uczestników Warsztatu Terapii Zajęciowej w Nowej Woli, przy współpracy z Gminnym Ośrodkiem Kultury. Wernisaż odbył się w Galerii im. Tamary Sołoniewicz w Narewce. Na uroczyste otwarcie wystawy licznie przybyli zaproszeni przez nas goście, między innymi władze gminy Narewka, przedstawiciele oświaty jak też dyrekcja i pracownicy Gminnego Ośrodka Kultury w Narewce, oraz przedstawiciele Radia Racja i lokalnej gazety. Gościliśmy również mieszkańców DPS w Garbarach wraz z dyrekcją.Prace wystawione przez warsztat cieszyły się dużym zainteresowaniem, a ich wykonawcy zdobyli uznanie wśród lokalnej społeczności.

 


Sprzątanie świata

Dnia 30 września nasi uczestnicy wspólnie z Nadleśnictwem Żednia więli udział w akcji „Sprzątanie Świata”. Jak co roku był to stary, zapomniany grób Sybiraków, który znajduje się w lesie, w okolicy Juszkowego Grodu. Worki i niezbędne narzędzia dostarczył Leśniczy Zenon Golak, który jest już po raz kolejny organizatorem tego typu akcji.

 


Turniej Tenisa Sołowego DPS Garbary


23 września zostaliśmy zaproszeni na Turniej Tenisa Stołowego zorganizowany przez Dom Pomocy Społecznej w Garbarach. Gra była zcięta lecz kolejny raz wygrana była po stronie gospodarzy. Po turnieju wszyscy udaliśmy się na ognisko na plaży Zalewu Siemianówka, gdzie upiekliśmy pyszne kiełbaski. Rewanż u nas 17 października.


II Spotkanie Nordic Wlking Hajnówka


W odpowidzi na zproszenie Warsztatu Terapii Zajęciowej w Hajnówce, wzięliśmy udział w II spotkaniu Nordic Walking. Trasa prowadziła przez piękne tereny Puszczy Białowieskiej i mierzyła ok 5km. W trakcie spaceru po szlaku zorganizowano przejazd kolejką wąskotorową. W całym spotkaniu wzięło udział kilka placówek między innymi WTZ Dołubowo, WTZ Siemiatycze, Szkoła Specjalna w Hajnówce, WTZ Nowa Wola. Na koniec odbyło się wielkie, wspólne ognisko i wręczenie dyplomów oraz medali.


Goście z Portugalii

Dnia 18 września do naszego warsztatu przyjechało dwoje gości z Portugalii oraz z Węgier. Wszystko odbyło sie za pośrednictwem Stowarzyszenia Międzynarodowej i Międzykulturowej wymiany „ANAWOJ”. Goście przeprowadzili krótką prezentację swego kraju, a następnie wykonali z naszymi uczestnikami proste figurki z gliny utwardzalnej. Zapowiedzieli, iż odwiedza nas za rok.

 


II Charytatywny Półmaraton Podlaski

Półmaraton już za nami. Biegli z nami wspaniali ludzie. Wszystkim im serdecznie dziękujemy i zapraszamy za rok.
            


PLENER MALARSKI 2013 DPS GARBARY

Nasi podopieczni wzięli udział w kolejnym Plenerze Malarskim, który odbył się w Domu pomocy Społecznej „Spokojna Przystań w Garbarach. Wraz z instruktorem w spotkaniu uczestniczyło troje uczestników. Tematyka wykonywanych prac była dowolna, a plener miał miejsce nad plażą Zalewu Siemianówka.

 


Święto Zaśnięcia Przenajświędszej Marii Panny

Dnia 28 sierpnia przypada święto Zaśnięcia Przenajświędszej Marii Panny. Uroczystą liturgię odprawił ks. Mitrat Jan Jaroszuk w asyście duchownych z Dekanatu na cmentarzu w Nowej Woli. Wszyscy uczestnicy warsztatu wraz z opiekunami byli na tegorocznym święcie.

 


Wystawa prac mieszkańców Domu Pomocy Społecznej w Garbarach

27 sierpnia uczestnicy naszego warsztatu wybrali się do Michałowskiej Pracowni Filmu, Dźwięku i Fotografii „NIEZBUDKA”, gdzie wystawiane były prace mieszkańców DPS „Spokojna Przystań” w Garbarach. Wystawa cieszyła się sporym zainteresowaniem, była bardzo dobrze przygotowana, prace o różnorodnej tematyce od szkicu po komiks świetnie się oglądało przy nastrojowej muzyce w tle, granej na żywo przez muzyków z GOKu w Michałowie.
Zachęcamy do obejżenia filmu i zdjęć z wystawy.

 


Polsko – Białoruskie Warsztaty Ciesielskie

21 sierpnia w naszym Warsztacie odbył się jeden z etapów sporego projektu DIALOGI Z SĄSIADAMI 3: ŚLADAMI ZNACZEŃ WZORNICTWA LUDOWEGO NA PODLASIU”  zorganizowanego przez Stowarzyszenie Na Rzecz Ziemi Podlaskiej „Drumla” wraz z Organizacją Społeczną Młodych Nukowców VIT z Grodna. Projekt wsparła Michałowska Pracownia Filmu, Dźwięku i Fotografii „NIEZBUDKA” oraz Fundacja Podlaskie Hospicjum Onkologiczne w Nowej Woli. Uczestnicy projektu wykonali w naszej pracowni Technicznej kilkanaście starodawnych, ludowych ozdób na domy – charakterystyczne wzory naszego Podlaskiego regionu.


      


Przywitanie Pielgrzymki do prawosławnego sanktuarium na Św. Górę Grabarka

Dnia 14 VIII podopieczni naszej placówki, wraz z kierownikiem ks. Jarosławem Szczerbaczem oraz mieszkańcami wsi Nowa Wola uczestniczyli w przywitaniu pieszej pielgrzymki udającej się z Białegostoku do prawosławnego sanktuarium na Św. Górze Grabarka, w związku ze zbliżającym się świętem Przemienienia Pańskiego. Grabarka często nazywana także „Wzgórzem Krzyży”, z racji krzyży wotywnych przynoszonych i ustawianych na wzgórzu przez wiernych. Przez lata ustawiono ich na Grabarce już tyśące, na wielu wypisane są prośby do Boga lub podziękowania za łaski. Największe kilkumetrowe krzyże ustawiają zorganizowane grupy pielgrzymów, m.in. Bractwo Młodzieży Prawosławnej w Polsce. W czasie święta wiele osób gromadzi sie przy kapliczce z cudownym źródłem, które znajduje się u podnóża Świętej Góry. Wierni twierdzą, że woda ma uzdrawiającą moc, przemywają chusteczkami twarze i chore, bolące miejsca, następnie zostawiają je przy kaliczce zgodnie z przekonaniem, że zostawiają też swoje choroby. Wodę zabierają także do swoich domów.


„POŻEGNANIE LATA – EKOSTRACHY” 19 września 2013 Warsztat Terapii Zajęciowej w Łaźniach

W dniach 12-13 VIII odbyły się edukacyjne warsztaty ekologiczne zorganizowane przez pracownię Artystyczną oraz Bukieciarsko-ogrodniczą w ramach przygotowań na konkurs „Pożegnanie lata – EKOSTRACHY” – w Warsztacie Terapii Zajęciowej w Łaźniach. Celem zajęć była edukacja oraz uświadomienie uczestnikom w jaki sposób należy dbac o przyrodę, poznanie zasad segregowania odpadów oraz wyjaśnienie pojęć takich jak: ekologia, ekolog, recykling. Ważnym elementem warsztatów było również ukazanie możliwości wtórnego wykorzystania odpadów i stworzenie „ekostworów” z materiałów, które gromadzili sami uczestnicy.

 


Pierwszy Przegląd Piosenki Nowoczesnej „MAM TALENT”
Uroczystość zakończenia Roku Warsztatowego 2012/2013

27 czerwca obył się Pierwszy Przegląd Piosenki Nowoczesnej „MAM TALENT” w Gminnym Ośrodku Kultury w Michałowie. Przybyło dużo artystów, którzy doskonale reprezentowali swoje placówki:
Dom Pomocy Społecznej w Garbarach,
Warsztat Terapii Zajęciowej w Hajnówce,
Warsztat Terapii Zajęciowej w Szumowie,
Warsztat Terapii Zajęciowej w Kolnie,
oraz jako gospodarze Warsztat Terapii Zajęciowej w Nowej Woli.


Była to także uroczystość zakończenia roku warsztatowego, na którą przybyły rodziny i opiekunowie naszych podopiecznych, mieli dobrą okazję zobaczyć Ich podczas występów na scenie. Atmosfera była miła, pełna śpiewu i tańców wszyscy bardzo fajnie bawili się. Teraz czas na przerwę wakacyjną. Dziękujemy wszystkim za pomoc w organizacji oraz gościom, którzy chcieli to zobaczyć.


Gospodarstwo Agroturystyczne w Pieńkach

06 czerwca Nasz Warsztat spędził cały dzień w Gospodarstwie Agroturystycznym „Pieńki” (okolice Michałowa), Właściciel przygotował wykład na temat koni, następnie każdy mógł przejechać się konno, a na koniec wielkie ognisko i pieczone kiełbaski.


Spotkanie Integracyjne „DOBRA WOLA” – III Podlaski Rajd Rowerowy

18 maja na placu Fundacji PHO i WTZ w Nowej Woli odbyło się juz po raz trzeci Spotkanie Integracyjne „Dobra Wola”, na którym bardzo ważną rolę odegrał III Podlaski Rajd Rowerowy pod znanym hasłem: DLA HOSPICJUM-DLA ZYCIA!. Rajd cieszył się sporą popularnością, w tym roku wystartowało ok. 100 rowerzystów w różnym wieku, trasa mierzyła równo 24km. start i meta była w Nowej Woli, przed startem rozgrzewke poprowadził zespół taneczny DE FACTO z Michałowa. Oprócz Rajdu wystartował także Minimaraton Integracyjny -konkurencja biegowa, trasa ok 2km, gdzie także było wielu zainteresowanych. Przez całą imprezę działo się też dużo na scenie, grały zespoły „Śpiewj Dusza, Zaranica, Same Gwiazdy”. Na spotkaniu obchodzone także były pierwsze urodziny Hospicjum Proroka Eliasza i na tę okoliczność zasadzono jednoroczne drzewko przed budynkiem. W trakcie spotkania swój punkt miała Pracownia PFDF z Michałowa, gdzie można było zobaczyć filmy autorstwa E. Rosiak związane z tym miejscem. Serdeczne podziękowania dla CORRIDA AUTO-IDEA za ich udział w Rajdzie i prezentację rowerów firmy SCOTT. Całą imprezę odwiedziło wielu znanych ludzi, przedstawicieli władz gminy michałowo, straży granicznej, policji, duchownych, a także placówek jak WTZ Hajnówka, DPS Garbary. Dziękujemy wszystkim.

 


Marsz Godności Osób Niepełnosprawnych, Białystok 10 maja 2013

Dnia 10 maja 2013 roku Nasz Warsztat wziął udział w Marszu Godności Osób Niepełnosprawnych w Białymstoku. Marsz powiązany był z obchodzonym w Europie 5 Dniem Walki z Dyskryminacją Osób Niepełnosprawnych. Wszyscy przeszli ul. Lipową, a byli to min. niepełnosprawni i ich opiekunowie, uczniowie szkół i przedszkoli integracyjnych, uczestnicy warsztatów terapii zajęciowej, przedstawiciele władz miast powiatów i województw oraz Prezydent Miasta Białystok.

 


Festiwal Pieśni i Poezji Patriotycznej i Żołnierskiej Osób Niepełnosprawnych „O Czarną Różę” Dom Kultury w Czarnej Białostockiej

9 maja 2013 nasi uczestnicy wystąpili na festiwalu piosenki patriotycznej w Czarnej Białostockiej prezentując piosenki pt. „Polskie Kwiaty” i „Maszerują Strzelcy”. Udział wzięło kilkanaście placówek z regionu białostockiego i wszystkie cieszyły się sporym zainteresowaniem. Uczestnicy otrzymali podziękowania, dyplomy oraz nagrody rzeczowe.

 


Wernisaż Pierwszego Przeglądu Twórczości Osób Niepełnosprawnych „Zbiór Form Artystycznych”

W dniu 11 maja 2013 roku odbyło się podsumowanie Pierwszego Przeglądu Twórczości Osób Niepełnosprawnych „ZBIÓR FORM ARTYSTYCZNYCH” w Gminnym Ośrodku Kultury w Michałowie. Tegorocznym tematem było hasło: „Życie Widziane Moimi Oczyma”, praca miała być w formie obrazu plastycznego, a technika wykonania dowolna. Do końca marca wpłynęło 38 prac, a udział wzięło 10 placówek: WTZ Szumowo, WTZ Dołubowo, WTZ Hajnówka, WTZ Stare Racibory, WTZ Mońki, WTZ Czarna Białostocka, WTZ Ogrodniczki, Zespół Szkół nr 13 w Białymstoku, DPS „Spokojna Przystań” w Garbarach oraz WTZ Nowa Wola.
Swoje prace zgłosiło siedmioro naszych Uczestników: Anna Sołowiej, Beata Edyta Miedźwiedź, Marek Leończuk, Jan Borowski, Ewa Bura, Jolanta Kowalczyk oraz Krzysztof Bogumił Wołkowycki. Po oficjalnym rozpoczęciu wystawy wręczono artystom dyplomy oraz upominki, następnie wszyscy obejrzeliśmy występ pt „Kopciuszek” przygotowany przez uczniów z Zespołu Szkół Nr 13 w Białymstoku. Niesamowite wrażenie zrobił również zespół „Śpiewaj Dusza” z GOKu w Michałowie. Całość zakończyła się poczęstunkiem, na który zaprosiliśmy wszystkich gości.


Żegnanie zimy – Witanie wiosny 🙂

21 marca śniegu nie powinno już być, a przynajmniej nie tyle co mamy. Coroczne palenie Marzanny odbyło się w zimowych strojach i w śniegu po kolana. Miejmy nadzieję, że to przyspieszy kroku bardzo wolno idącej wiośnie.


      


Występ uczniów z Zespołu Szkół w Michałowie

W dniu 14 marca już po raz kolejny gościliśmy w naszej placówce dyrekcję i młodzież z Zespołu Szkół w Michałowie. Uczniowie zaprezentowali wymyślone przez siebie scenki i skecze związane z „Dniem Kobiet”. Po występie wszyscy wzięli udział w przygotowanym karaoke.


Wykład wizażystki, który obył się w naszym Warsztacie

Dnia 06 marca do naszego warsztatu przyjechała profesjonalistka z zakresu urody. Przeprowadziła Ona kilkugodzinny wykład, który cieszył się sporym zainteresowaniem.


Goście z DPS-u „Spokojna Przystań w Garbarach

28 lutego gościliśmy w naszym Warsztacie mieszkańców, opiekunów oraz dyrekcję z Domu Pomocy Społecznej „Spokojna Przystań” w Garbarach. Zaprezentowali oni ciekawą scenę artystyczną o tematyce świątecznej, a także przedstawienie związane z niedawno minionymi Walentynkami. Następnie do końca spotkania wszyscy bawili się przy zabawie tanecznej, a w między czasie odbyło sie karaoke i wiele innych interesujących zabaw i konkurencji ruchowych. Wszyscy bawili sie doskonale i napewno będą mile wspominać to spotkanie.


Przedstawienie Walentynkowe i wspólny kulig z Zespołem Szkół Michałowo

19 lutego w naszym warsztacie gościliśmy sporą grupę młodzieży wraz z Dyrektorem  Zespołu Szkół w Michałowie panią Dorotą Burak. Młodzi artyści przygotowali ciekawy występ z okazji Dnia Świętego Walentego, a następnie zaśpiewali kilkanaście znanych wszystkim piosenek. Po krótkiej przerwie wszyscy zebrali sie na zewnątrz, gdzie podstawione były sanie. Jazda była przez lasy, pogoda chłodna cały czas sypał gęsty śnieg, ale i tak wszystkim sie podobało. Na miejscu przygotowane było przez Gospodę w Michałowie ognisko, kiełbaski na kijach i gorący bigos.


Spotkanie Choinkowe w Warsztacie Terapii Zajęciowej w Hajnówce

02 lutego zostaliśmy zaproszeni na „Spotkanie Choinkowe” do WTZ w Hajnówce. Gospodarze przygotowali wspaniałą część artystyczną, gdzie zaprezentowali ciekawe przedstawienie kończąc wspólnymi kolędami, później ognisko z kiełbaskami, a na koniec obfity poczęstunek wraz z zabawą taneczną.

 


Warsztaty modelarskie w WTZ

Dnia 29 i 31 stycznia oraz 07 lutego odbyły się w naszym Warsztacie Terapii Zajęciowej w Nowej Woli warsztaty modelarskie, które poprowadził instruktor modelarstwa Świetlikowski Andrzej Robert wraz ze swoją rodziną. Pan Andrzej jest również wiceprezesem Stowarzyszenia „Aktywne Osiedle” działające w Białymstoku. Nasi uczestnicy pod okiem instruktora wykonali pięć balonów z bibuły o wymiarach 3x2m. Następnie napełniono je ogrzanym powietrzem i po kolei poleciały w niebo.

 


Wieczór kolęd – Gminny Ośrodek Kultury w Michałowie

Podopieczni oraz pracownicy Warsztatu Terapii Zajęciowej w Nowej Woli  uczestniczyli w tegorocznym Wieczorze Kolęd, organizowanym w Gminnym Domu Kultury miasta Michałowo. Wśród wielu artystów prezentujących swą twórczość wystąpiło również ośmioro naszych podopiecznych, którzy wykonali trzy kolędy w języku polskim, białoruskim oraz ukraińskim. Występ niepełnosprawnych artystów spotkał się z dużym uznaniem publiczności a po jego zakończeniu, nasi wykonawcy otrzymali gromkie owacje. Mieliśmy również możliwość przybliżenia mieszkańcom Michałowa istoty działanie naszej placówki,  jak też zobrazowania specyfiki życia osób chorych. Po udanym występie usatysfakcjonowani artyści z WTZ otrzymali podziękowania od pracowników GOK- u i zostali zaproszeni na słodki poczęstunek.Nasz Warsztat owiedziła młodzież przebywająca na zimowisku w Michałowie

23 stycznia 2013 roku naszą placówkę odwiedziła młodzież przebywająca na zimowisku w Michałowie pod opieką Fundacji „Eleos”. Zaprezentowali kilkanaście pięknie zaśpiewanych kolęd. Następnie nasi podopieczni również zaśpiewali kolędy. Po wspólnym kolędowaniu przystąpiono do prac plastycznych. Każdy uczestnik przy pomocy instruktorów i opiekunów wykonał sobie maskę karnawałową. Nasi podopieczni i goście wykazali się dużą pomysłowością. W związku z tym powstało dużo różnorodnych i ciekawych prac. Niesamowitą radość i zabawę przyniosła sesja zdjęciowa przy  przymierzaniu masek. Na koniec odbył się słodki poczęstunek. Podczas którego wywiązała się bardzo miła dyskusja. Wszystkim dopisywał znakomity humor.Więźniowie z Białegostoku remontują stare wózki i przekazują je potrzebującym osobom.
Grupa białostockich więźniów, która zbiera stare zepsute wózki, naprawia je i remontuje następnie przekazuje potrzebującym osobom. Dnia 17 stycznia 2013 roku Przyjechało do nas kilkunastu skazanych wraz z opiekunami i kapelanem więziennym ks. Włodzimierzem Cybulińskim i przekazali dwa odnowione wózki dla Hospicjum Proroka Eliasza w Nowej Woli.
    Zobacz także:
Więżniowie z Zakładu Karnego w Białymstoku naprawiaja wózki -gazeta.pl
Więźniowie naprawiają wózki inwalidzkie -czasbialegostoku.pl


Projekt „Tradycyjniej, Piękniej, Razem” Zrealizowany przez Pracownię Filmu, Dźwięku i Fotografii, Uczniów z Zespołu Szkół w Michałowie oraz Warsztat Terapii Zajęciowej w Nowej Woli (prowadzony przez Fundację Podlaskie Hospicjum Onkologiczne).
Warsztaty Ciesielskie odbyły się w Październiku 2012 w budynku WTZ w Nowej Woli.