2012Dziś mieliśmy wspaniałą wizytę. Odwiedziła nas młodzież ze Szkoły w Michałowie z prezentem dla nas na nadchodzące święta Bożego Narodzenia. Dziękujemy z całego serca.


12 Grudnia X Przegląd Twórczości Artystycznej Osób Niepełnosprawnych „Gwiazda Betlejemska” w Czarnej Białostockiej
Uczestnicy naszego Warsztatu więli udział w X Przeglądzie Artystycznym Osób Niepełnosprawnych w Czarnej Białostockiej. Głównym organizatorem było Stowarzyszenie Osób Niepełnosprawnych „RAZEM”, działające przy Warsztacie Terapii Zajęciowej. Konkurs polegał na zgłoszeniu prac na temat „Gwiazda Betlejemska”. Do konkursu zgłosiło się siedmioro naszych uczestników. Podsumowanie oraz wernisaż odbył się 12 grudnia 2012 roku w Warsztacie Terapii Zajęciowej w Czarnej Białostockiej.


15 listopada I Przegląd Piśni Patriotycznej „Jestem Polakiem” w Szumowie
Podopieczni naszego warsztatu wzięli udział w przeglądzie artystycznym pieśni patriotycznej w Szumowie. Organizatorami byli Warsztat Terapii Zajęciowej „Sióstr Służek NMPN” oraz Gminny Ośrodek Kultury w Szumowie. Nasi uczestnicy wykonali dwie pieśni patriotyczne pt. „Maszerują strzelcy” i „Rozszumiały się wierzby płaczące” w składzie:


Dorota Gontarz

Anna Sołowiej
Marek porębski
Artur Wysocki
Mateusz Tołwiński
Marek Leończuk

Wszyscy uczestnicy biorący udział na koniec przeglądu zostali nagrodzeni dyplomami oraz nagrodami rzeczowymi.


13 listopad wyjazd na Pływalnię – MOSiR w Michałowie
Dzisiaj kilkoro naszych uczestników wraz z instruktorem wyjechali na pływalnię do Michałowa. Wyjazd odbył się w ramach rehabilitacji społecznej. Wszystkim bardzo podobało się i z niecierpliwościa oczekują kolejnego wyjazdu.


3 listopad koncert zespołu Kalinka w Świetlicy Ludowej w Sokolu
Zostalismy zaproszeni do Sokola na koncert Kalinki z Białegostoku, który odbył się w niedawno otwartej Świetlicy Ludowej. Na miejscu oprócz nas byli jeszcze mieszkańcy Domu Spokojnej Starości z Sokola. Atmosfera była bardzo miła, a miejsce wręcz cudowne.


30 październik wycieczka do PFDF Pracownia Filmu  Dźwięku i Fotografii w Michałowie
Kilkunastu naszych Uczestników Warsztatu podziwiało powstałą w Michałowie Pracownię Filmu Dźwięku i Fotografii –
PFDF . Wrażenia były niesamowite, mnóstwo różnorodnych starodawnych zdjęć, pocztówek i dokumentów naszego regionu. Pracownia wspaniale wyposażona pod względem multimedialnym, możliwość zobaczenia praktycznie wszystkich zabytków, kultury i tradycji podlasia za pomocą dotykowych paneli, a także projekcji 3D.


04 – 06 październik Warsztaty Ciesielskie w Nowej Woli
Fundacja Podlaskie Hospicjum Onkologiczne wraz z PFDF – Pracownią Filmu Dźwięku i Fotografii zorganizowała w Warsztacie Terapii Zajęciowej w Nowej Woli Warsztaty Ciesielskie pod hasłem „Tradycyjniej, piękniej i razem”. Celem warsztatów było wykształcenie umiejetności i wiedzy w sztuce zdobienia drewnianych budynków. W warsztatach wzięły udział osoby niepełnosprawne – podopieczni WTZ Nowa Wola oraz uczniowie Zespołu Szkół w Michałowie. Zajęcia trwały kilka dni od 04 do 06 i 12 października, a uroczyste zakończenie i podsumowanie projektu odbyło się 16 października. Uczestnicy odrysowywali od szablonów na drewnie starodawne wzory po czym wszystko wycięto i pomalowano, następnie pod okiem specjalistów ozdobili trzy domy we wsi Nowa Wola.


02 pażdziernika wycieczka do Parku Jurajskiego
Podopieczni naszej placówki wyjechali na wycieczkę do Parku Dinozaurów w Jurowcach. Mieli możliwość obejżeć realnych rozmiarów sporą ilość różnego gatunku dinozaury. Zwiedzaniu towarzyszył nam tamtejszy przewodnik, który opowiadał nam historię, sposób zachowania i życia każdego gada. Wycieczka była udana wszyscy byli bardzo zadowoleni. Na koniec zrobilismy pamiątkowe zdjęcia i upieklismy kiełbaski przy zorganizowanym ognisku.


01 październik Nasz I Plener Malarski
W naszym Warsztacie odbył się pierwszy wewnętrzny plener malarski zorganizowany przez pracownie artystyczną. Do pracy zaangażowało się czternastu chętnych. Wykorzystując farby akrylowe oraz wcześniej własnoręcznie przygotowane podkłady namalowali wspaniałe obrazy o tematyce „Jesienny pejzaż”.
 


  20 wrzesień I Integracyjny Rajd Nordic Walking w Hajnówce

 
Zostaliśmy zaproszeni do Hajnówki na zawody Nordic Walking, czyli chodzenie z kijkami. Wyjechała szóstka uczestników plus dwóch opiekunów. Na miejscu (WTZ Hajnówka), trenerzy z miejscowego klubu nordic walking przeprowadzili szybki kurs i po rozgrzewce wyruszyliśmy w trasę. Do rywalizacji przystąpiło pięć podobnych placówek. Cały spacer mierzył ok 8km i wiódł przez piękne szlaki Puszczy Białowieskiej. Na mecie powitano nas gromkimi brawami i zaproszono na gorący posiłek. Na koniec dyrektor WTZ wszystkim podziekował i rozdał dyplomy i nagrody. Zaprosił wszystkich na następny rok.


18 września gościlismy DPS „Spokojna Przystań” z Garbar
Odwiedzili nas mieszkańcy wraz z opiekunami z domu pomocy społecznej w Garbarach. Zorganizowano wspólną zabawę. Przygotowaliśmy karaoke oraz zabawe taneczną. Na koniec, korzystając z ładnej pogody wszyscy zebrali sie przy ognisku, aby upiec kiełbaski. Goście byli bardzo zadowoleni, a miła atmosfera trwała do końca wizyty.


17 września uczestniczyliśmy w akcji sprzątania świata
Tegoroczna akcja sprzątania świata odbyła się pod hasłem: „Kocham, lubię, szanuję… nie śmiecę”
Nasz Warsztat popiera tego typu akcje więc wzieliśmy w niej udział. Z pomocną inicjatywą leśniczego Zenona Golaka, jako cel wybralismy stare, zapomniane, historycznie ważne miejsce w środku lasów Nadleśnictwa Żednia, gdzie stoi mogiła wzniesiona ku czci „Poległym Sybiru”. Nadleśnictwo zapewniło nam narzędzia i sprzęt potrzebny do sprzątania tego terenu.


Było dość ciężko ale udało się – posprzataliśmy, jesteśmy z siebie bardzo dumni, że mieliśmy okazję przyczynić się do tak wspaniałej akcji. Nadlesnictwo Żednia w podziękowaniu za naszą pomoc podarowało każdemu pamiątkową koszulkę.


14 września wycieczka do Szkółek Lesnych w Podozieranach
Nadleśnictwo Żednia zorganizowało nam świetną wycieczkę do Szkółek Leśnych położonych w samym środku lasów okolic Podozieran. Na miejscu powitał nas leśniczy Zenon Golak. Opowiedział Nam o organizacji Nadleśnictwa i działającej na jego terenie Szkółki Leśnej. Następnie oprowadził Nas po całej strukturze szkółki, gdzie zobaczylismy jak to wszystko wygląda od

od podstaw: jakie są rodzaje drzew i jak wyglądają ich sadzonki, jak szybko rosną, jak wyglądają nasiona i jak się je pozyskuje, jak pielęgnuje się drzewka aby nadawały się do zalesienia, poznaliśmy zasady nawożenia i zakwaszania gleby oraz jak się je przedewszystkim sadzi. Bardzo ciekawy wykład oraz prezentacja wszystkim podobała się. Na koniec zaproszono nas na ognisko, gdzie upieklismy kiełbaski przygotowane przez Nadleśnictwo.
Za wszystko bardzo dziękujemy.


4 września wypad do kina HELIOS
Kolejny raz owiedzilismy Glerię Białą w Białymstoku, tym razem wybraliśmy się na bajkę „Madagaskar 3”. Technologia 3D bardzo nam spodobała się i odwiedzamy kino HELIOS niemalże rególarnie co miesiąc.


29 sirpnia Spotkanie z obozem rehabilitacyjnym w Siemianówce
Całym warsztatem wyjechalismy do Ośrodka Edukacji Ekologicznej w Siemianówce w odpowiedzi na zaproszenie Fundacji Pomoc Osobom Niepełnosprawnym im. Hanny Chrzanowskiej „AGAPE” z Krakowa, która zorganizowała właśnie tam obóz rehabilitacyjny obejmujący sporą część południa naszego kraju w sumie około 70 osób.

Po krótkim przywitaniu na miejscu zostalismy zaproszenieni do ośrodka w celu zwiedzenia. Następnie udalismy się do pobliskiej cerkwi św. Jerzego, gdzie ksiądz przygotował krótką mszę oraz opowiedział historię Jej powstania. Pora na gorący posiłek, gospodarze przygotowali ogromne ognisko na terenie ośrodka przy samym Zalewie Siemianówka, gdzie upiekliśmy kiełbaski. Później był czas na znajomości, pogaduchy i wspólne śpiewanie przy akompaniamencie gitary. Szkoda, że ten czas tak szybko mija i trzeba było pożegnać się i udać się w drogę powrotną do Warsztatu. Bardzo miło to wspominamy i pozdrawiamy Fundację AGAPE z Krakowa.


24 sierpnia VI Plener Malarski „Zakochana Jodła” Garbary 2012
Kilkoro naszych podopiecznych wzięło udział w kolejnej edycji Pleneru Malarskiego w Domu Pomocy Społecznej „Spokojna Przystań” w Garbarach. Tematem przewodnim tegorocznego spotkania był wiersz mieszkańca DPS-u pt.”Zakochana Jodła”.

Nasi uczestnicy za pomoca farb akrylowych wykonali piekne obrazy na płutnach, które zrobili gospodarze. Wszystko działo się na malowniczym terenie Zalewu Siemianówka. Całość zakończyła się wręczeniem nagród oraz dyplomów dla uczestników Pleneru i wspólną zabawą taneczną.


20 sierpnia  Gościlismy delegację z Niemiec
Dziś nasz Warsztat odwiedziła ośmioosobowa delegacja z Niemiec na czele z pastor Barbarą Philler. Goście obejrzeli nasze pracownie oraz prace podopiecznych min. Wystawę fotografi. Potem był czas na zapoznanie sie z uczestnikami i kadrą WTZ.

Podczas wspólnego posiłku, który przygotowali uczestnicy Pracowni Gospodarstwa domowego, goście przedstawili się i życzyli dalszych sukcesów w rozwoju placówki. Nasi podopieczni zaprezentowali kilka piosenek a kierownik dziękując delegatom wręczył im drobne upominki wykonane przez uczestników. Cała wizyta przebiegła w bardzo przyjemnej atmosferze. Była to już druga wizyta z Niemiec.


18 sierpnia Pierwszy Charytatywny Półmaraton Podlaski
Sobota 18 VIII 2012 godz. ok 10:00 – Do Warsztatu Terapii Zajęciowej w Nowej Woli zaczynają przybywać ludzie z całej Polski, profesjonalni biegacze – maratończycy, jak i Ci, którzy dopiero zaczynają swoją przygodę z bieganiem. Wszystko to dla najważniejszego celu – dla Ruchu Hospicyjnego. Pogoda bardzo dobrze dopisała i zawodnicy wystartowali zgodnie z programem 11:00. Po starcie rozpoczął się festyn przy budynku WTZ, jako piewsi wystąpili:

PRYMAKI następnie, 
Teatr Form Czarno Białych „Plama” z Suwałk,
Kalinka z Załuk, 
Wykonawcy z WTZ Nowa Wola, 
Kapela z Jałówki
Zaranica z Krynek, 
Niezapominajka z Michałowa,
Duet z Michałowa, 
Haust
z Warszawy

Ponadto Zaprezentowali się:
Tatarska Jurta zaserwowali dania z tatarskiej kuchni
Gospoda w Michałowie
dania na gorąco, kawa, herbata,

Gminny Ośrodek Kultury w Michałowie Spotkania z ciekawymi postaciami naszego regionu
Wędrowny Zakład Fotograficzny, robili pamiątkowe zdjęcia
Pokaz haftu Planta, oraz
płaskorzeźby w drewnie artystka z Hajnówki

                                           ZAPRASZAMY DO OGLĄDANIA GALERII ZDJĘĆ

Półmaraton dzielił się na dwa rodzaje, uczestnicy mieli do wyboru pełny dystans: 21097,5m oraz dystans rodzinny 4200m. Mimo tego, że został on dodany w ostatniej chwili to cieszył się sporym zainteresowaniem.
Wszyscy bardzo dobrze się bawili, atmosfera była wspaniała większość będzie dobrze wspominać całą imprezę.
Dziękujemy wszystkim przybyłym, zawodnikom oraz kibicującym im gościom, zespołom i wszyskim innym.
Zaparaszamy za rok na Drugi Charytatywny Półmaraton Podlaski.


18 sierpnia występ młodzieży ze Szkoły w Michałowie
Odwiedziła nas grupa dzieci z Michałowskiej Szkoły, która poprowadziła w naszym Warsztacie poranne zajęcia ruchowe, opierające się przedewszystkim na tańcu i ciekawej zabawie. Podopieczni chętnie uczestniczyli w zabawie. Na koniec zespół zaprezentował swóą włąsną choreografię taneczną.29 czerwca 2012 Uroczystość Zakończenia
Dnia 29 czerwca odbyła się uroczystość zakończenia roku szkolnego 2011/2012. Przybyło dużo gości rodzice, opiekunowie naszych Uczestników, a także stali przyjaciele naszego Warsztatu. Nasi podopieczni przygotowali wspaniałą część artystyczną, gdzie zaprezentowali śmieszne skecze oraz zaśpiewali parę piosenek. Wszyscy na koniec pożegnali się przed miesięczną przerwę wakacyjną.
                                                         Zapraszamy do obejżenia galerii zdjęć

                                                                                         

                                                                               


22 czerwca 2012 Wojewódzka Spartakiada Dzieci i Młodzieży Niepełnosprawnej w Ogrodniczkach
Dnia 22 czerwca nasi podopieczni po raz drugi na Wojewódzka Spartakiadę Dzieci i Młodzieży Niepełnosprawnej, która odbyła się w Ośrodku Sportowo-Rekreacyjnym „START” w Ogrodniczkach. Na miejscu zorganizowano wiele atrakcji począwszy od różnego rodzju zabaw artystycznych, a kończąc na dyscyplinach sportowych oraz przejażdżkach konnych.
Nasi uczestnicy z chęcią i zaangażowaniem brali udział w różnych zajęciach, mieli okazję zmierzyć się z innymi Warsztatami w rzucie piłką lekarską, kulą lub do kosza. Bardziej odwżniejsi mogli postrzelać do tarczy z tzw. markerów – pneumatycznej broni na farbę, zwłaszcza te stanowisko cieszyło się niezwykłym zainteresowaniem, biorąc pod uwagę fakt, że wszyscy bawili się w to po raz pierwszy. Wszystkim bardzo sie podobało.
GALERIA ZDJĘĆ


15 czerwca 2012 Pierwszy Turniej Tenisa Stołowego
Doczekalismy się Pierwszego Turnieju Tenisa Stołowego zorganizowanego w naszym Warsztacie. Zainteresowanie było duże zarówno ze strony naszych uczestników, jak i gości z zewnatrz, którzy odpowiedzieli na wysłane zaproszenie. Nasz Warsztat reprezentowało sześcioro zawodników, jako goście udział wzięli:

         1. Dom Pomocy Społecznej „Spokojna Przystań” w Garbarach,
         2. Warsztat Terapii Zajęciowej w Hajnówce,
         3. Warsztat Terapii Zajęciowej w Ogrodniczkach.

GALERIA ZDJĘĆ
Gra była zacięta między zawodnikami i każdemu należą się uznania pełne podziwu, jednak cały turniej miał charakter towarzyski i zakończył się bez miejsc oraz bez nagród. W następnym roku w Drugiej edycji znajdzie się może jakis dobry sponsor i turniej będzie z nagrodami.


13 czerwca 2012 Avengers 3D
Dzisiaj bylismy w kinie Helios – Galeria Biała, na filmie pt. „Avengers” w 3D. Wrażenia niesamowite, bo i sam film wypakowany był wspaniałymi efektami fachowców zza oceanu. Film oczywiście wszystkim się podobał.


04 czerwca 2012 Wyjazd do Aresztu Śledczego w Hajnówce
Czworo naszych podopiecznych wraz z instruktorem Joanną Łakiel wyjechało do Aresztu Śledczego w Hajnówce, za zgodą dyrektora A.Ś. Romana Paszko wzięli udział w zajęciach plastycznych wraz ze skazanymi. Więźniowie opowiedzieli nam o projekcie „Przyjaciele, czyli pies w celi”, w którym od roku biorą udział. Dyrektor Aresztu zaproponował nam organizowanie regularnych spotkań oraz nawiązania współpracy z WTZ w Nowej Woli.


28 maja 2012 Święto wszystkich Mam!
Dnia 28.V.2012 roku odbyło się spotkanie rodziców naszych podopiecznych z okazji „Święta Matki”. Uczestnicy zaprezentowali krótkie przedstawienie artystyczne, w którym można było zobaczyć między innymi skecz pt. „Samochwała”.


         19 maja 2012 Drugi Podlaski Rajd Rowerowy  DLA HOSPICJUM – DLA ŻYCIA!
Nasza największa coroczna impreza integracyjna. W tym roku odbyła się z  większym rozmachem, więcej atrakcji, więcej ludzi, więcej różnych gier i zabaw. Impreza odbyła się 19 maja 2012 roku przy Warsztacie Terapii Zajęciowej w Nowej Woli pod hasłem DLA HOSPICJUM – DLA ŻYCIA! Impreza miała na celu szerzenie idei ruchu hospicyjnego i integracji osób niepełnosprawnych.
                                                                           ZOBACZ WIĘCEJ


25 kwiecień, występ młodzieży z Zespołu Szkół w Michałowie
Po raz kolejny odwiedziła nas młodzież ze szkoły w Michałowie z nowym repertuarem np. nowoczesny przykaład „Kopciuszka” widziany oczami młodych artystów. Przygotowali także kilka piosenek, którymi roztańczyli całą salę. Uczestnikom bardzo sie podobało. Na koniec odbyła się zabawa taneczna, a w trakcie Karaoke.


Warsztat Terapii Zajęciowej przyłączył się do akcji pomocy pogożelcom

W marcu 2012 roku wybuchł pożar w Bieńdziudze okolice Michałowa. Co najmniej osiem budynków na trzech posesjach spłonęło podczas dużego pożaru w miejscowości Bieńdziuga (gm. Michałowo) na granicy powiatów białostockiego. Mimo bardzo dużego zagrożenia w trakcie pożaru nikt nie został ranny. Więcej informacji na Poranny.pl
Fundacja PHO i WTZ w Nowej Woli zorganizowali zbiórkę  żywności, odzieży oraz innych, różnych najpotrzebniejszych rzeczy poszkodowanym rodzinom. Do akcji przyłączyła się Szkoła Podstawowa w Gródku. Wszystkim dziękujemy.5 kwiecień Wystawa „Kolory prawosławia” Gminne Centrum Kultury w Gródku

Dzisiaj uczestnicy wraz z kadrą wybrali się do miejscowości Gródek, obejżeć wystawę ponad 200 zdjęć zebranych od 57 fotografów z całego świata. Wystawa to podróż po kolorach prawosławia w polsce pokazująca duchowieństwo, wiernych, cerkwie oraz obrzędy religijne. Mieliśmy również przyjemność wysłuchania krótkiego wykładu dyrektora GCK Jerzego Chmielewskiego.

Opowiedział nam genezę powstania wystawy, że to zafascynowani prawosławiem fotograficy na poczatku stworzyli galerię internetową, a następnie wystawe, która jeździ po całej polsce. Nasi uczestnicy obejżeli wszystkie zdjęcia z wielką ciekawością, dość dużo czasu tam spędzili, bo naprawdę było warto.


4 kwiecień Prezentacja Prac na Targowisku Miejskim

Już po raz kolejny nasz warasztat prezentował swoje prace na targowisku miejskim w Michałowie. Tym razem były to wszelkiego rodzaju ozdoby i stroiki wykonane przez naszych uczestników na zbliżające sie święta WIELKIEJ NOCY. Wystawy zawsze ciesza się sporym zainteresowaniem, pieniadze ze sprzedaży naszych produktów posłużą jak zawsze na zakup kolejnych materiałów do pracowni w Warsztacie. Zachęcamy więc z całego serca do kupowania naszych wyrobów.


Strony:  1  2

Darmowy licznik odwiedzin  licznik odwiedzin


27 marzec Wyjazd do kina
Wycieczka do kina zawsze daje dużo uśmiechów na twarzach naszych uczestników. Po raz drugi mieliśmy okazję odwiedzić Helios – Galeria Biała w Białymstoku film pt. „Podróż na tajemniczą wyspę”. 3D. Wrażenia były niesamowite.


22 marzec 2012 Pożegnanie Zimy – Powitanie Wiosny
Nasi Uczestnicy uroczyście powitali wiostę. W ramach rehabilitacji pracownia techniczna przygotowała piękna kukłę – Marzannę z drewna i słomy. Marzanna spłonęła pierwszego dnia wiosny. Wszyscy ucieszyli się, iż niedługo bedzie juz ciepło.


Moja praca artystyczna – Domek z zapałek

W naszym Warsztacie odbył się konkurs w klejeniu domków z zapałek. Do udziału zgłosiło się ośmioro uczestników jednak dokończyło swoje prace sześcioro i wśród nich zostały rozlosowane nagrody rzeczowe. Wszystkie budowle były godne podziwu i do obejżenia są w Warsztacie w Nowej Woli.
                           Nagrody otrzymali:

                          1. Beata Miedźwiedź
                          2. Anna Sołowiej
                          3. Radosław Jarmacewicz
                          4. Jan Borowski
                          5. Krzysztof Wołkowycki
                          6. Marek Leończuk


08 marzec Dzień Kobiet

Życzymy wszystkim kobietom wszystkiego najlepszego
Dzień kobiet, to dzień znany wszystkim już od bardzo dawna. Wszyscy mężczyźni w tym wyjątkowym dniu robią wszystko aby uszczęśliwić płeć piękną, obdarowują kwiatami, słodyczami. Także w naszym Warsztacie nie obeszło się bez echa. Uczestnicy przygotowali krótki skecz, opowiedzieli historię święta wszystkich kobiet, po czym część męska wraz z gorącymi życzeniami wręczyła po pięknej róży oraz pudełku czekoladek wszystkim kobietom w Warsztacie.


24 luty wycieczka do GRANDPIZZA
Tego dnia po raz kolejny odwiedzilismy pizzerię w Michałowie. Uczestnicy sami składali zamówienia po czym dokonywali zapłaty z treningu ekonomicznego. Wyjazd jak zawsze okazał się dobrą formą zpędzania wolnego czasu. Wszyscy czekają na kolejny wyjazd.


17 luty 2012 kulig
Dnia dzisiejszego odbył się zapowiadany kulig. Pogoda tego dnia dopisała, delikatny mróz, słońce i przepiekne widoki zimowych lasów okolicy Nowej Woli. Rozpaliliśmy ognisko, część Uczestników zajęła się przygotowaniem kiełbasy do pieczenia inni brali udział w konkursach przygotowanych przez instruktorów. Największa atrakcją cieszyła się przejażdżka na sankach połączonych jedne

z drugimi jak wagoniku, a zamiast koni mielismy traktor. Było przy tym nie mało zabawy i zabawnych sytuacji. Dużo śmiechu przyniosła zabawa z przeciąganiem liny. Później przyszedł czas na ogrzanie się przy ognisku i skonsumowanie pieczonej, gorącej kiełbaski. Po sprzatnięciu leśnej polany i zgaszeniu ognia wrócilismy pełni wrażeń do Warsztatu. Koniecznie trzeba to powtórzyć.


14 luty 2012 Walentynki

 14 lutego w naszym Warsztacie odbyła sie impreza, bal Walentynkowy. Na wstępie uczestnicy wysłuchali opowiadania o św. Walentym, Jego historii oraz powstaniu święta. Po wykładzie przygotowanym przez Instruktora, kilkunastu uczestników wzięło udział w turnieju, podczas którego musieli przypominać sobie szczegóły wcześniej czytanej treści. Po konkursie był czas na słodki poczęstunek i chwilę spokoju, po czym ruszyła pełną parą zabawa przy głośnej muzyce. W trakcie dyskoteki przeprowadzony był Koncert Życzeń przygotowany przez pracownie, podczas którego uczestnicy mieli możliwość zadedykowania wybranej przez siebie piosenki dla swojej sympatii. Uczestnicy także podczas imprezy rozdali wcześniej trwającą Pocztę Walentynkową.


Co to za Zima bez bałwana…                 


17 styczeń 2012  Kolędnicy z Mińska    

Dziś odwiedziła nas spora grupa kolędników pochodzących z Mińska na Białorusi, zaśpiewali parę kolęd, po krótkiej dyskusji zwiedzili nasz Warsztat. Byli pod wielkim wrażeniem funkcjonowania.


12 styczeń 2012  Jasełka


Dnia 12 stycznia w naszym Warsztacie odbył sie Bal Karnawałowy
. Na poczatek wszyscy obejrzelismy występ młodzierzy z Zespołu Szkół w Michałowie. Goście wystąpili z Jasełkami aby przybliżyc nastrój świąteczny. Natomiast grupa naszych uczestników przygotowała występ vokalny. Uczestnicy z pracowni gospodarstwa domowego przygotowali wspaniałe gorące posiłki. Po występach przyszedł czas na zabawę taneczną, gdzie wszyscy wspaniale się bawili, a w międzyczasie odbyło się karaoke, które cieszyło się szczególnym zainteresowaniem. Czekamy na kolejną wizytę.


Strony:  1  2

Darmowy licznik odwiedzin  licznik odwiedzin