2010/2011

30 czerwiec 2011    ZAKOŃCZENIE ROKU     

zakonczenieDotarliśmy do końca. Dnia 30 czerwca o godzinie 11.30 odbyło się uroczyste zakończenie roku Warsztatowego 2010/2011. Na uroczystość przybyło dużo gości w większości rodzina naszych podopiecznych. Uczestnicy przygotowali wiele ciekawych wystepów za co widownia nagrodziła ich gromkimi brawami.

zakonczenieW następnej części uroczystości odbyło się wręczanie upominków, dyplomów oraz wyróżnień z ogromnymi gratulacjami i podziękowaniami za włożony tród, zaangażowanie i pracę w Warsztat. Uczestnicy bardzo ucieszyli się i poczuli się wyróżnieni. Większosć posmutniała jednak na fakt  przerwy wakacyjnej.

zakonczeniePo części artystycznej wszyscy udali się na poczęstunek oraz luźne rozmowy przy kawie lub herbacie. Miny wszystkich smutniały coraz bardziej bliżej końca

Do zobaczenia w sierpniu!!!


27 czerwiec 2011            

Tego dnia wszyscy wyjechalismy na wycieczkę do stadniny koni „Sprząśla” w Supraślu. Stadnina mieści się w samym środku lasu, w terenach rzeki Supraśl.
stadnina koni supraślNa miejscu nasi podopieczni dowiedzieli się jak postępować z końmi, jak się nimi opiekować, karmić i pielęgnować. Wszyscy słuchali z ogromnym zaciekawieniem.

Każdy z uczestników miał okazję przejechać się konno przy asekuracji instruktorów hipoterapiistadnina koni supraśl. Każdy był zafascynowany i zadowolony z jazdy tym bardziej, że większość robiła to po raz pierwszy.

Wszyscy podziwiali konie mogli je dotknąć, pogłaskać i dać coś do zjedzenia.
stadnina koni supraślWłaściciele stadniny zorganizowali także przejażdżki bryczką, które cieszyły się sporym zainteresowaniem. Trasa wiodła przez piękne lasy Puszczy Knyszyńskiej. Na koniec wszyscy zasiedli do pieczenia kiełbasek przy zorganizowanym ognisku.

 


31 maj 2011

muzeum ikonDnia 31 maja odbyła sie wycieczka do Muzeum Ikon w Supraślu. W muzeum można było zobaczyc min. ikony o tematyce Chrystusa, Matki Boskiej oraz związane z dwunastoma najważniejszymi świętami cerkiewnymi.

muzeum ikonWystawy były opatrzone niesamowitymi podkładami muzycznymi oraz efektami świetlnymi, które oddawały niepowtarzalną atmosferę tego miejsca. Wywarło to niesamowite wrażenie na zwiedzających uczestnikach. Nasi podopieczni zwiedzili również Cerkiew Zwiastowania Najświętszej Marii Panny oraz Monastyr. Na koniec wszyscy zakupili se drobne pamiątki w małej galerii umiejscowionej w bramie Monastyru.

 


29 maj 2011            

jarmark dominikański w Warszawie29 maja 2011 roku odbył sie wyjazd do Warszawy na Jarmark Dominikański. Prezes naszego Podlaskiego Hospicjum Onkologicznego przygotował stoisko, gdzie moglismy promować  różnego rodzju prace wykonane przez uczestników w Warsztacie Terapii Zajęciowej w Nowej Woli.

jarmark dominikański w WarszawieNasze stoisko cieszyło się sporym zainteresowaniem odwiedzających, wszystko zostało sprzedane, a autorom prac gorąco gratulujemy.

 


26 maj 2011            

dzien matkiDnia 26 maja 2011 roku gościliśmy w naszym warsztacie Matki uczestników, które zaproszone zostały na uroczystość zorganizowana z okazji Dnia Matki. Nasi podopieczni przygotowali swoim mamom wiele ciekawych wystepów, piosenek oraz wierszy w podziękowaniu za trud włożony w Ich wychowanie. W wykonanie całej prezentacji uczestnicy włożyli wiele serca i dołożyli wielkich starań aby wzszystko wyszło idealnie, co docenione zostało przez zacne grono.
Po uroczystej akademi był mały poczęstunek i czas na lużne rozmowy przy kawie. Na zakończenie
uroczystości wszystkie matki otrzymały piękne kwiaty i
życzenia od swoich dzieci. Niejednokrotnie zakręciła się łza szczęścia w oczach Mam.
Wszyscy bawili się znakomicie a w szczególności Mamy, które były bardzo dumne z części artystycznej swoich pociech.

dzien matki
dzien matki dzien matki

Początek strony
1  2 3 4 5

Użytkownicy Online: {%online%}
Darmowy licznik odwiedzin  licznik odwiedzin

AKTUALNOŚCI


1  2 3 4 5

21 maja 2011                        

maraton rowerowyDnia 21 maja 2011 roku odbył sie Pierwszy Podlaski Maraton Rowerowy „Hospicjum dla Życia”, zorganizowany przez Fundację Podlaskie Hospicjum Onkologiczne. Swój początek maiał w Białymstoku a metę w Warsztacie Terapii Zajęciowej  Nowa Wola. W maratonie udział wzięło wiele osób w tym także takie osobistości jak: Wiceprezydent Białegostoku oraz liczni radni. Nasi uczestnicy bardzo gorąco powitali na mecie przybyłych gości.

maraton rowerowyNa terenie WTZ zorganizowano wiele atrakcji, pokazów udzielania pierwszej pomocy oraz zabiegów masażu leczniczego. Nasi uczestnicy bardzo chętnie brali w nich udział.

maraton rowerowymNasi uczestnicy zorganizowali WTZ zorganizowali ognisko, na którym każdy mógł se upiec kiełbaskę, także przygotowali wspaniały wystep muzyczny ze swojego repertuaru. Ponadto przez całą imprezę część muzyczną zapewniał zespół z GOKu w Michałowie grając znane utwory.

 


19 maja 2011                        
czarna białostockaUczestnicy wzieli udział w „V Festiwalu Osób Niepełnosprawnych o Carną Różę”.

Festiwal odbył sie w Domu Kultury w Czarnej Białostockiej temat „piosenka patriotyczna i Żołnierska”. Reprezentowało nasz Waesztat sześcioro uczestników w składzie: Anna Sołowiej; Dorota Gontarz; Marek Porębski; Marek leończuk; Krzysztof Wołkowycki; Artur Wysocki. Odnieśli bardzo pozytywne wrażenia wśród nie małej póbliczności

czarna białostockaZaprezentowali piosenki pt. „Rozszumiały sie wierzby płaczace” oraz „Katiusze” dodatkowo pan Marek Porębski zarecytował wiersz pt. „Gaweda o miłości i ziemi ojczystej” Wiesławy Szymborskiej, należy tu wspomnieć, że jako jedyny zaprezentował go z pamięci. Za ogromny nakład w pracy i tród włożony w próby uczestnicy zostali nagrodzeni dyplomami, nagrodami rzeczowymi i dodatkowo wyróżnieni czarna różą. Po poczęstunku był czas na nawiazanie nowych znajomości z uczestnikami podobnych placówek.

 


11, maja 2011 roku
W ramach rehabilitacji zawodowej Uczestnicy zwiedzili
fabrykę kocy „UNIA” w Michałowie.

fabryka1

Na miejscu kierownik fabryki opowiedział historię powstania, zasady działania i funkcjonowania całego procesu.Uczestnicy zwiedzili hele produkcyjne i dowiedzieli się jak powstają koce.

 

fab2

Fabryka produkuje nie tylko koce domowe ale także koce    do stosowania w lotnictwie  (koce ognioodporne ). Każdy uczestnik zapoznał sie z zasadami BHP i PPOŻ, które obowiązują w tak wielkich zakładach produkcyjnych.

 

fab3

Wycieczka berdzo pozytywnie wpłynęła na odczucia naszych uczestników. Wszyscy po powrocie byli bardzo zadowoleni z wyjazdu.

 

Początek strony
1  2 3 4 5


AKTUALNOŚCI


 1  2 3 4 5

ognisko 9 maj 2011

ognisko2

ognisko2

Występ karaoke i dyskoteka 29 kwiecień 2011

karaoke

 

 

karaoke

 


Stoisko naszych prac na Michałowskim rynku

 

  rynek


Początek strony
1  2 3 4 5

AKTUALNOŚCI


1  2 3 4 5

30 marzec 2011, Spotkanie integracyjne DPS Garbary

Spotkanie integracyjne

Spotkanie integracyjne

Spotkanie integracyjne

29 marzec 2011, Wycieczka do Grand Pizza

pizza1

pizza2

pizza3

 


 

05 marzec 2011, Występ zespołu tanecznego z Michałowa

wystep

wystep


10 luty 2011, Pierwsze ognisko

ognisko

 


  Początek strony
1  2 3 4 5

AKTUALNOŚCI


 1  2 3 4 5

26 styczeń 2011, Uroczystość Wyświęcenia budynku

grupowe wyświęcenie

wyświęcenie

wyświęcenie

 

 


13 styczeń 2011, Bal Karnawałowy

grupowe
 

Instruktorzy przygotowali wiele atrakcyjnych konkursów z nagrodami w trakcie
dyskoteki, później odbył się pokaz mody. Wybrany został król i królowa
balu.
Wszyscy uczestnicy wspaniale bawili się przy muzyce.


23 Grudzień 2010, Spotkanie Przed Wigilią

Spotkanie przed wigilią

Spotkanie Przed Wigilią

  Początek strony
1  2 3 4 5